گرم سربازان افغانستان جان نیکلسون فرمانده ارتش

گرم: سربازان افغانستان جان نیکلسون فرمانده ارتش حمله مزار شریف پایگاه نظامی در بلخ حمله طالبان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مردم باید بتوانند نظرشان راجع به حجاب را آزادانه بیان کنند / یک نماینده روحانی در مجلس

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس گفت:. اشخاص باید بتوانند نظر خودرا در خصوص حجاب آزادانه بیان کنند ولی نباید به طور خودسرانه برابر قانون بایستند.

مردم باید بتوانند نظرشان راجع به حجاب را آزادانه بیان کنند / یک نماینده روحانی در مجلس

یک نماینده روحانی در مجلس: مردم باید بتوانند نظرشان راجع به حجاب را آزادانه بیان کنند

عبارات مهم : قانون

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس گفت:. اشخاص باید بتوانند نظر خودرا در خصوص حجاب آزادانه بیان کنند ولی نباید به طور خودسرانه برابر قانون بایستند. درواقع مخالفت و اظهار نظر ، با بی قانونی در عمل متفاوت هست.

احمد مازنی در گفت وگو با ایلنا، در خصوص حق آزادی بیان در قانون که جهت همه مردم در نظر گرفته شده است گفت: مسئله آزادی بیان جز حقوق مصرح هر ایرانی در قانون اساسی هست. همه افراد در چارچوب قانون حق اظهار نظر دارند. حتی اصل ۲۷ قانون اساسی به راهپیمایی های مردمی اشاره کرده هست. در این قانون اشاره به دو مورد جهت مجوز راهپیمایی های مردمی شده است است که نخستین عامل آن عدم مسلحانه بودن تجمعات مردمی هست. در دومین عامل هم در این اصل از قانون اشاره شده است است که شعارها و رفتارهای مردم در تجمعات بین المللی نباید مخل مبانی اسلام باشد.

وی افزود: در حال حاضر در حال بررسی طرحی هستیم که دو فوریت آن به زودی در مجلس مطرح خواهد شد. این طرح تجمع و اعتراضات مردمی را طبق قانون اساسی تعریف می کند. ولی از بحث های مطرح شده است در خصوص شروطی که در قانون جهت تجمعات مردمی مطرح شده است است ، شرط دوم قانون یعنی همان مخل مبانی اسلام نبودن، تجمات را مطرح می کنند. معنی مخل با اختلاف متفاوت هست. ممکن است افرادی وجود داشته باشند که با بعضی از قوانین مخالف باشند ولی مخل آن نباشند.

مردم باید بتوانند نظرشان راجع به حجاب را آزادانه بیان کنند / یک نماینده روحانی در مجلس

مازنی با بیان اینکه همه مخالفان صرفا تخریب گر قوانین نیستند، گفت: با افراد مخالف می توان بحث کرد و این شرط مشمول بر آنها نخواهد شد. درواقع اگر شخصی در خصوص حجاب یا هرکدام از قوانین اظهار نظری دارد باید زمینه را جهت گفت وگوی منطقی با آن شخص فراهم کرد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در قانون اساسی راه این اظهارنظرها براق هست، ولی درحال تلاش هستیم این شفافیت را به طور قانونی زیاد کردن دهیم. اشخاص باید بتوانند نظر خودرا در خصوص حجاب آزادانه بیان کنند ولی نباید به طور خودسرانه برابر قانون بایستند. درواقع مخالفت و اظهار نظر ، با بی قانونی در عمل متفاوت هست. در همین خصوص اتفاقی که اخیرا افتاد و واکنش‌ها گشت ارشاد نمونه بارزی در این زمینه هست. علاوه براین من واکنش‌ها پلیس را تایید نمی کنم بلکه به عقیده من بهتر است ماموران پلیس آموزش های مورد نیاز جهت مواجهه با این چنین موضوعاتی را داشته باشند. من به طور کلی اعتقاد دارم ما نیاز به آزادی در مرحله اندیشه، منطق در عرصه گفت وگو و قانون در عرصه عمل داریم.قانون باید در مرحله عمل حاکم شود و این ارتباطی با موافق و مخالف ندارد.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس گفت:. اشخاص باید بتوانند نظر خودرا در خصوص حجاب آزادانه بیان کنند ولی نباید به طور خودسرانه برابر قانون بایستند.

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | آزادی بیان | قانون اساسی | نماینده مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog