گرم سربازان افغانستان جان نیکلسون فرمانده ارتش

گرم: سربازان افغانستان جان نیکلسون فرمانده ارتش حمله مزار شریف پایگاه نظامی در بلخ حمله طالبان

گت بلاگز اصفهان خانه های کوچک نگهداری معلولان ذهنی خفیف امسال در کشور احداث می شود

مدیرکل دفتر توانبخشی و مراقبتی شرکت بهزیستی کشور از احداث منزل های کوچک جهت نگهداری معلولان ذهنی خفیف در امسال در کشور خبر داد.

خانه های کوچک نگهداری معلولان ذهنی خفیف امسال در کشور احداث می شود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،رامین رضایی عصر امروز در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی مدیران مرکزهای توانبخشی شبانه روزی سالمندان و معلولان استان اصفهان در مجتمع سالمندان و معلولان گلابچی کاشان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: امسال 45 نوع از این منزل ها در 31 مرکز استان کشور به وسیله بخش شخصی ساخته می شود.

وی ظرفیت نگهداری هر منزل کوچک نگهداری معلولان ذهنی خفیف را 10 نفر بیان کرد و افزود: این منزل ها به وسیله افراد نیکوکار و موسسه های خیریه ساخته خواهد شد.

رضایی تصریح کرد: وظیفه شرکت بهزیستی کشور حمایت، نگهداری، توانبخشی و مواظبت سالمندان، بیماران روانی مزمن و معلولان جسمی و حرکتی است.

عبارات مهم : رضایی

مدیرکل دفتر توانبخشی و مراقبتی شرکت بهزیستی کشور هم چنین یادآور شد: این شرکت بر اساس اصل 144 قانون اساسی، نگهداری از سالمندان و معلولان را به بخش شخصی واگذار کرده و بر کار آن ها نظارت می کند.
به گفته وی هم اکنون 48 هزار و 500 نفر از سالمندان و بیماران روانی مزمن و معلولان در مجتمع های شبانه روزی تحت پوشش از خدمات شرکت بهزیستی برخودار هستند.
رضایی یادآورشد: افزون بر وجود مرکزهای روزانه نگهداری از سالمندان و معلولان، مرکزهای توانبخشی مبتنی بر جامعه نیز در کشور راه اندازی شده است که در آنها نیز 450 هزار نفر معلول و سالمند از خدمات شرکت بهزیستی بهره می برند.
نشست هم اندیشی مدیران مرکزهای توانبخشی شبانه روزی سالمندان و معلولان استان اصفهان با نشانه بررسی پرسشها و ارائه راهکار جهت برطرف کردن این پرسشها در مجمع سالمندان و معلولان گلابچی کاشان برگزار شد.
انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: رضایی | شبانه | اصفهان | نگهداری | سالمندان | توانبخشی | سالمندان | اصفهان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog