گرم سربازان افغانستان جان نیکلسون فرمانده ارتش

گرم: سربازان افغانستان جان نیکلسون فرمانده ارتش حمله مزار شریف پایگاه نظامی در بلخ حمله طالبان

گت بلاگز بین‌الملل آیا آتش قدرت‌نمایی میان آمریکا و کره‌شمالی فرو خواهد نشست؟

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در گزارشی به بررسی تنش‌های به وجود آمده در شبه‌جزیره کره پرداخت.

آیا آتش قدرت‌نمایی میان آمریکا و کره‌شمالی فرو خواهد نشست؟

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوانبه نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، یک روزنامه کره شمالی اعلام کرد این کشور می تواند ناو جنگی آمریکا را با یک حمله، از میان بردارد. این روزنامه همچنین تاکید کرد ارتش کره شمالی، تسلیحاتی در اختیار دارد که می تواند قاره آمریکا را با آنها نشانه قرار دهد و به بمب هیدروژنی مجهز هست.


خبرنگار این شبکه از سئول گزارش داد متن بیانات سران چین و ژاپن در گفتگوی تلفنی با ترامپ انتشار یافته هست. شی جین پینگ، مدیر جمهور چین، بار دیگر از همه طرف ها خواست که خویشتنداری نشان دهند و به تنش ها دامن نزنند. با وجود این، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، با اعلام حمایت خود از کارها ترامپ گفت از این مسئله حمایت می کند که همه گزینه ها (در قبال کره شمالی) روی میز قرار دارد. ژاپن، بدون تردید احساس می کند که مسئله کره شمالی نه تنها یک مسئله امنیتی بین المللی، بلکه مسئله ای جهت امنیت ژاپن هست. نباید فراموش کنیم که بعضی از موشک های آزمایشی کره شمالی، در فاصله بسیار نزدیک و حدود دویست مایل دریایی از سواحل غرب ژاپن، فرود آمده هست.

عبارات مهم : جزیره

رزمایش با ژاپن
خبرنگار سی ان ان افزود کره شمالی نیز بر شدت شعارهای (تهدیدآمیز) خود افزوده و این بار، ناو کارل وینسون آمریکا را که هم اکنون سرگرم رزمایش به همراه دو ناوشکن ژاپنی در غرب اقیانوس آرام هست، نشانه ترساندن قرار داده هست. ارتش کره جنوبی نیز جهت شرکت در تمرین های نظامی با ناو کارل وینسون، اعلام آمادگی کرده هست. این ناو هواپیمابر نیز احتمالاً تا آخر این ماه به آب های ساحلی شبه جزیره کره نزدیک تر خواهد شد تا واشنگتن زیاد قدرت نمایی کند.

در ادامه این گزارش به بازداشت یک شهروند آمریکایی در کره شمالی اشاره شد، تونی کیم، استاد دانشگاه علوم و فناوری پیونگ یانگ کره شمالی ظاهراً هنگام عزیمت از پایتخت کره شمالی و سوار شدن بر هواپیما بازداشت شد. سفارت سوئد به عنوان حافظ منافع آمریکا در کره شمالی نیز این عنوان را تأیید کرد. پیونگ یانگ اعلام کرد به این شهروند آمریکایی مظنون شده است و او را در جریان تحقیقات بازداشت کرده هست. البته کره شمالی هنوز اتهامات تونی کیم را اعلام نکرده هست.

خبرنگار سی ان ان در پاسخ به سؤالی راجع به مواضع دولت ترامپ در قبال کره شمالی گفت در کره جنوبی، نظرهای متفاوتی راجع به ترامپ وجود دارد. برخی، قدردان این هستند که ترامپ، فشارِ روانی را بر پیونگ یانگ زیاد کردن داده هست. عده ای دیگر نیز معتقدند آمریکا، هزاران مایل با کره شمالی فاصله دارد و بنابراین شعار دادن و سخن گفتن از گزینه نظامی جهت واشنگتن کار دشواری نیست، ولی جهت مردم سئول که فقط شصت کیلومتر با مرز کره شمالی فاصله دارند، اوضاع کاملاً متفاوت هست. البته هم اکنون، انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی که قرار است نهم ماه مه برگزار شود، به مهمترین دغدغه بسیاری از مردم این کشور تبدیل شده است هست.


انتهای پیام/

واژه های کلیدی: جزیره | آمریکا | خبرنگار | آمریکایی | کره جنوبی | کره شمالی | کره جنوبی | کره شمالی | دولت ترامپ | پیونگ یانگ | اعلام آمادگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog