گرم سربازان افغانستان جان نیکلسون فرمانده ارتش

گرم: سربازان افغانستان جان نیکلسون فرمانده ارتش حمله مزار شریف پایگاه نظامی در بلخ حمله طالبان

گت بلاگز فرهنگی هنری هدف ما معرفی چهره‌های ماندگار كشورمان به تمام دنیاست

امیربهادر شاهرخی، هنرمند نمایشگاه «چهره‌های ماندگار زبان و ادبیات فارسی»، نشانه از تولید آثار خود را حمایت معنوی از چهره‌های ماندگار كشور دانست.

هدف ما معرفی چهره‌های ماندگار كشورمان به تمام دنیاست

به گزارش حوزه تجسمی گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت؛ نمایشگاه آثار نقاشی امیربهادر شاهرخی، با عنوان «چهره های ماندگار زبان و ادبیات فارسی» به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی روز شنبه، 16 اردیبهشت ماه ساعت 16 در گالری ابوالفضل عالی واقع در حوزه هنری افتتاح شد.
شاهرخی در معرفی خود به عنوان هنرمند این نمایشگاه به خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری گفت: در حال حاضر بیست وشش سال دارم. در یك خانواده هنری متولد شدم و از كودكی با آثار هنری و بازیگران و صورت های معروف در ارتباط بودم. تاثیر این فضای هنری و ارتباطات با اصول و مبانی هنر موجب شد تا از چهارسالگی به شكل جدی نقاشی را پیگیری و در پانزده سالگی طراحی و نقاشی حرفه ای را شروع كنم. اساتید بزرگی چون «رحیم نوه سی» و «عبدالحسین محسنی» و دیگر بزرگان حوزه طراحی و نقاشی كشور مستقیماً روی زندگی هنری من تاثیرگذار بوده اند.

عبارات مهم : طراحی

وی در خصوص سوابق هنری خود گفت: نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیاری در داخل و خارج از كشور برگزار كرده ام. همچنین تدریس در جهاد دانشگاهی و دانشگاه های آزاد كشور، برگزاری ورك شاپ ها در دانشگاه های كشور و فعالیت های بسیار دیگری از این قبیل در كارنامه كاری خود دارم.

شاهرخی نشانه از برگزاری این نمایشگاه را ارج نهادن به اشخاص ماندگار و با ارزش حوزه زبان و ادبیات فارسی عنوان كرد و اظهار داشت: نمایشگاه «چهره های ماندگار زبان و ادبیات فارسی» كه به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی در حوزه هنری افتتاح شد، به پیشنهاد آقای حداد عادل بوده هست. ایشان سه سال قبل پیشنهاد طراحی از «چهره های ماندگار زبان و ادبیات فارسی» را دادند. این آثار از صورت هایی كه در قید حیات نیستند نیز تهیه شده است هست. آقای عادل در نظر دارند تا بعد از برگزاری این نمایشگاه در حوزه هنری، آثار را به فرهنگستان زبان و ادب فارسی انتقال دهند. قرار است در لابی ورودی « فرهنگستان زبان و ادب فارسی» موزه ای افتتاح شود و آثار «چهره های ماندگار زبان و ادبیات فارسی» جهت هر لحظه در آنجا راه اندازی شوند.

وی افزود: آثار این نمایشگاه قرار است به چاپ برسد. كتاب حاصل از این آثار شباهت زیادی به یك دانشنامه از«چهره های ماندگار زبان و ادبیات فارسی» دارد. آیا كه این كتاب در هر دو صفحه روبه روی هم، یكی دارای تصویر صورت مانگار و دیگری زندگی نامه و خدمات و آثار وی را مشمول بر می شود. تصویربرداری و اسكن آثار جهت كتاب به آخر رسیده هست. ولی هنوز انتشارات آن مشخص نشده هست. احتمال نیرومند انتشارات «فرهنگستان زبان و ادب فارسی» چاپ و انتشار آن را انجام خواهد داد.

شاهرخی ادامه داد: «فرهنگستان زبان و ادب فارسی» آغازگر این حركت فرهنگی هنری هست. ولی قرار است در تمام شرکت های دولتی این حركت ادامه داشته باشد. یعنی هر شرکت و ارگانی اشخاص ماندگار خود را شناسایی و پرتره آن ها را همانند این نمایشگاه طراحی، نقاشی و موزه ای از آن برپا كند. در حال حاضر قوه قضاییه، دانشگاه های معتبر و مراكز علمی و تحقیقاتی پایتخت کشور عزیزمان ایران كار شروع شده است است و ما در پی انجام مراحل متفاوت تولید این آثار از اشخاص ماندگار آن ها نیز هستیم.

این هنرمند جوان افزود: ارزش این حركت فرهنگی هنری بسیار حائز اهمیت هست. آیا كه هنگام ورود اساتید و اشخاص ماندگار به محل كار خود، جهت مثال «فرهنگستان زبان و ادب فارسی»، با تصویرهای قشنگی از اشخاص خود و بزرگان حیطه كاری خود مواجه می شوند، حسِ خوب و انرژی مضاعف به آن ها می دهد. همچنین امید بخش جهت نسل جوان هست. به نوعی حمایت معنوی از نیروهای با ارزش مجرب در كنار نیروهای ارزشی جوان هست.

وی ادامه داد: نشانه دیگر ما معرفی اشخاص ماندگار هر ارگان، شرکت و هر حیطه كاری در ساختمان محل كار خود به مراجعین عمومی آن هاست.

شاهرخی در مورد شیوه تولید آثارش گفت: تمامی آثار از روی عكس صورت ها طراحی و تولید شده است هست. در مواردی كه اساتید در قید حیات نبودند، در مواردی هم دسترسی به آن ها مشكل و یا جهت پرهیز از ایجاد مزاحمت، تمامی آثار از روی عكس این صورت ها طراحی و تهیه شد. سایز این آثار 50×70 و مواد اجرای آن هم «كُنته» و «پاستا» هست.

وی در آخر گفت: متأسفانه در آشنایی مشاهیر كشورمان خوب عمل نكرده ایم. بسیاری از مشاهیر اروپایی را می شناسیم. این به علت خوب عمل كردن آنها در معرفی اشخاص مهم كشورهای خود به جهانیان هست. امیدوارم روزی هم یك به یك اشخاص ماندگار كشور ما به تمام دنیا معرفی شود.

خاطرنشان می شود، نمایشگاه نقاشی شاهرخی تا 31 اردیبهشت ماه هر روز از ساعت 8 صبح الی 18 عصر به نشانی خیابان سمیه، تقاطع حافظ در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری میزبان علاقه مندان هست.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: طراحی | فارسی | معرفی | نقاشی | نمایشگاه | چهره های ماندگار | بهادر شاهرخی | نمایشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog