گرم سربازان افغانستان جان نیکلسون فرمانده ارتش

گرم: سربازان افغانستان جان نیکلسون فرمانده ارتش حمله مزار شریف پایگاه نظامی در بلخ حمله طالبان

گت بلاگز یزد نرخ امسال زولبيا و باميه در استان یزد

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان یزد گفت: قیمت امسال زولبيا و باميه همان قیمت پارسال هست.

نرخ امسال زولبيا و باميه در استان یزد

به گزارش خبرنگار گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان از یزد؛ زولبیا و بامیه یکی از شیرینی های اصیل ایرانی است ولی مصرف زولبیا و بامیه در روزهای ماه مبارك رمضان در میان ایرانیان آنچنان به یک سنت بدل گشته است که می توان ادعا کرد كه امروزه زولبیا و بامیه تنها در این ماه میان ایرانیان مرسوم است.

محسن مظفری زاده يزدی مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان یزد در مورد قیمت امسال زولبيا و باميه در استان گفت: قیمت امسال زولبيا و باميه همان قیمت پارسال است و كميته قیمت گذای اتاق اصناف تاكنون جهت افزايش قيمت به جمع بندی نهايی نرسيده و بعيد است كه بعد از گذشت اين مدت از ماه رمضان نيز تصميمی در اين مورد اخذ شود.

عبارات مهم : زولبیا

وی افزودد: در حال حاضر قيمت هر كيلو زولبيا و باميه ممتاز در يزد 14 هزار تومان، درجه يك 10 هزار و 250 تومان و در رده ی مرغوب هفت هزار و 800 تومان است.
مظفری زاده در مورد افزايش قیمت خودسرانه از سوی بعضی عرضه كنندگان، تاكيد کرد: به شدت با افراد گران فروش برخورد خواهيم كرد.
محمدعلی جلائی رییس اتحادیه قنادان يزد نيز از نظارت كامل اتحاديه به صورت روزانه از واحدهای توليدی و عرضه زولبیا و بامیه در سطح شهر به وي‍ژه در رابطه با پرسشها بهداشتی اين واحدها خبر داد.
وی در اين باره از شهروندان خواست كه زولبيا و باميه مورد نياز خود را تنها از طريق شیرینی فروشی های دارای پروانه کسب و بهداشت تهيه كنند و به هيچ وجه آن را از دوره گرد ها و سوپری ها خريداری نكنند.
جلائی نيز با اشاره به قیمت امسال زولبيا و باميه براساس درجه بندی كيفی اين نوع شيرينی، گفت: فروشندگان و عرضه كنندگان انواع شیرینی بايد قیمت اقلام خود را در معرض دید مشتریان قرار دهند تا مشتريان علاوه بر مشاهده ظاهر شيريني و مرغوبيت آن، براساس قیمت معين شيريني مورد نظرشان را گزینش كنند.
انتهای خبر/ ی

واژه های کلیدی: زولبیا | شیرینی | استان یزد | نرخ امسال زولبیا | استان یزد | مدیربازرسی اتاق اصناف استان یزد | مصرف زولبیا وبامیه | ماه رمضان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog